Окупність теплового насоса яка? Терміни? Формули?

Окупність теплового насосу — формули, терміни

Власники приватних будинків знають: кожен опалювальний сезон може принести неприємний сюрприз у вигляді підвищення оплати за тепло.
Газові котли в частині платежів стають ненажерливішими за крокодили., а запасати склади з вугіллям, дровами або пелетами стає все накладніше і важче. Електрокотли за витратами стоять взагалі на першому місці. А влітку, щоб нагріти воду, доводиться користуватися бойлером. Щоб можна було відпочивати — включаємо спліт-систему, і я плачу, ми платимо, ми платимо…
Елементарний комфорт стає дуже дорогим задоволенням.
Теплові насоси - окупність, ціна

Вихід є: тепловий насос — на 100% ефективний

Тепловий насос легко встановлюється в систему теплопостачання старого або нового будинку..

Переваги встановлення теплового насосуВін один працює на опалення, охолодження та нагрівання води.

Переваги встановлення теплового насосуВикористовує альтернативні джерела енергії, на 1 кВт спожитої електроенергії видає у систему опалення 3-5 кВт тепла.

Переваги встановлення теплового насосуНе вимагає погоджень та дозволів. Це автономна, зручна в управлінні, довговічна техніка з найкращими перспективами для широкого застосування.

Оскільки ґрунтовий та водяний теплові насоси вимагають специфічних умов для встановлення та значно більших капітальних вкладень, далі мова вестиметься про найбільш популярні у світі – повітряні теплові насоси та економічні аспекти їх застосування.
Кожен реалізований енергоефективний проект, такий як, використання теплового насоса для теплопостачання будинку, передбачає підготовку щодо ефективності таких вкладень. В даному випадку передбачається техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для теплового насоса. ТЕО ґрунтується на безлічі вихідних даних за характеристиками об'єкту, кліматичним даними місця встановлення, щодо аналізу режимів роботи, ступеня автоматизації, економічним показникам та тарифним даним.
Одним із економічних показників такого обґрунтування є розрахунок терміну окупності капітальних вкладень. Про нюанси та умови опалення приватного будинку за допомогою теплового насоса обов'язково читайте тут.

Окупність теплового насосу

Коли мова заходить про те, за скільки часу людина зможе повернути свої гроші, вкладені у що-небудь, то мається на увазі, наскільки вигідно було саме вкладення. У сфері опалення все досить важко, тому що ми забезпечуємо собі комфорт і тепло, і всі системи дорого обходяться, але в такому разі можна пошукати такий варіант, який би повернув витрачені кошти шляхом зниження витрат під час використання. І коли починаєш шукати відповідне рішення, порівнюєш все: газовий котел, тепловий насос або електрокотел. Ми розберемо, окупність якої системи буде швидше та ефективніше.
Поняття окупності, у разі впровадження теплового насоса для модернізації діючої системи теплопостачання, якщо просто, можна пояснювати так:
— Є одна система — індивідуальний газовий котел, який забезпечує автономне опалення та ГВП. Є кондиціонер типу спліт-системи, який забезпечує холодом одну кімнату. Встановлено 3 спліт-системи у різних приміщеннях.
— І є економічніша передова технологія – тепловий насос, який опалюватиме/охолоджуватиме будинки і нагріватиме воду в потрібних кількостях для будинку чи квартири. Необхідно визначити, наскільки змінилася загальна вартість обладнання та початкових витрат, а також оцінити наскільки зменшились річні витрати на експлуатацію вибраних видів обладнання. І визначити, за скільки років при отриманій економії окупиться дорожче обладнання. В ідеалі порівнюються кілька пропонованих проектних рішень та вибирається найбільш економічно вигідний.
Проведемо розрахунок та з'ясуємо, який термін окупності теплового насоса в Україні
Найпростіша формула розрахунку терміну окупності при порівнянні двох варіантів така:
Формула розрахунку окупності теплового насосуПлетіння. = К2 - К1 / S1-S2, років
де Tokup., років, — термін окупності передбачуваних капітальних вкладень за рахунок економії поточних (експлуатаційних) витрат;
К1 і К2, грн., — капітальні вклади, вартість обладнання та монтажу у двох випадках;
S1 і S2, грн., – величина експлуатаційних витрат за порівнюваними проектами.
Розрахунок вартості на опалення приватного будинку

Розглянемо конкретний приклад

 • Дім в 2 поверху, добре утеплений, загальною площею 150 м кв.
 • Система розведення тепла / опалення: контур 1 - тепла підлога, контур 2 - Радіатори (або фанкойли).
 • Встановлено газовий котел для опалення та гарячого водопостачання (ГВП), наприклад 24кВт, двоконтурний.
 • Система кондиціювання зі спліт-систем для 3-х приміщень будинку.
Пропонується заміна на тепловий насос «повітря-вода» спліт-систему Raymer з функціями опалення/охолодження та ГВП. Комплектується вбудованим електронагрівачем. Тобто, опалення стає повністю електричним — система моноенергетична, розраховується під тариф для електроопалення. Для ефективного кондиціювання пропонується установка 3-х фанкойлів..
Прикинемо, скільки коштує опалення середньостатистичного будинку/квартири площею 150 квадратних метрів двома технологіями: газом та тепловим насосом.

Річні витрати на опалення та нагрівання води

1. Варіант із котлом. За реальною статистикою для такого будинку при економній витраті на опалення та підігрів води на рік йде до 3500 – 3750 м3 газу. Або за тарифу 2017 року 6,879 грн за м3 газу отримуємо платежі за газ до 25 796 грн.
Система кондиціювання із споживаною потужністю 0,6 кВт, працюючи по 10 годин на добу три літні місяці, зажадає: 0,6 x 10 x 90 = 540 кВт, що буде коштувати 540 x 0,9 грн/кВт = 486 грн.
Для трьох спліт-систем відповідно потрібно витратити: 486 x 3 = 1456 грн.
Сумарні витрати на опалення сучасним газовим казаном, ГВП та кондиціювання будинку складуть:
25796 + 1456 = 27252 грн. на рік.
2. Варіант із тепловим насосом. Відповідно до досить точного програмного обчислення для підбору та розрахунку теплового насоса повітря-повітря або повітря-вода, маємо наступні розрахункові дані для дому 150 м2. Досвід реальної експлуатації підтверджує близькість розрахункових параметрів до реальних цифр.
Як заощадити на опаленні: система теплового насоса
Прогнозовані показники системи опалення будинку 150 м2 із тепловим насосом, або скільки електроенергії витрачає тепловий насос
Макс. теплопродуктивність ТН для опалення, кВт 19993,59
Макс. споживана потужність ТН під час роботи на опалення, кВт 7283,18
Прогнозовані показники навантажень ТН за системою ГВП
Макс. теплопродуктивність ТН для ГВП, кВт 2133,46
Макс. споживана потужність ТН під час роботи на ГВП, кВт 866,12
Потреба роботи вбудованого електронагрівача при пікових навантаженнях, згідно з розрахунком, при покритті ТН 80% всіх навантажень, за рік, 345 кВт.

Експлуатаційні витрати під час використання ТН (прогнозовані)

Сумарне енергоспоживання теплового насосу Реймер:
7283 + 866 + 345 = 8495 кВт (х0,9 грн/кВт.= 7644 грн. на рік)
*Враховано тариф для електроопалення. Вартість кіловату електроенергії на період 2017р.. при витраті до 3000 кВт∙годину на місяць прийнято 0,9 грн/кВт.
Річні витрати на систему опалення: в порівнянні - тепловий насос
!!! Не забудемо: Тепловий насос у комплекті із встановленими фанкойлами працює один на опалення, нагрівання води та кондиціювання.

Економічний розрахунок теплового насоса для впровадження систем опалення, кондиціювання та гарячого водопостачання (ГВП)

 1. Орієнтовно вартість котельні з газовим котлом 24 кВт (котел, обв'язування, розведення, танк, лічильник, встановлення) складає біля 1000 євро. Система кондиціювання повітря (одна спліт-система) для такого будинку коштуватиме близько 800 євро. Сумарно з облаштуванням котельні, проектними роботами, підключенням до мережі газопроводу та монтажними роботами – 6100 євро.
 2. Приблизна вартість теплового насосу Mycond з додатковою системою фанкойлів, монтажними роботами та підключенням до електромережі — 6650 євро.
Розрахунок терміну окупності
 1. Зростання капіталовкладень складає: K2-K1 = 6650 – 6100 = 550 євро (або близько 16500 грн.)
 2. Зниження експлуатаційних витрат становить: S1-S2 = 27252 – 7644 = 19608 грн.
 3. Термін окупності Токуп. = 16500 / 19608 = 0,84 року!
Ефективність теплового насоса "повітря-вода" визначається коефіцієнтом перетворення енергії COP. Чим він вищий, тим ефективніше та продуктивніше працює тепловий насос. H-r, для теплових насосів Raymer коефіцієнт ефективності по теплу досягає 4,8/ Найбільш ефективно — з меншими енерговитратами, ТН працює з низькотемпературними системами теплої підлоги, стін або фанкойлами. Найменша кількість енергії потрібна ТН для опалення добре утепленого будинку, з меншими тепловтратами.

Зручність використання теплового насосу

Теплові насоси — найуніверсальніше, багатофункціональне та енергоефективне обладнання для теплопостачання будинку, квартири, офісу або комерційного об'єкту.
Інтелектуальна система управління з тижневим чи добовим програмуванням, автоматичним перемиканням сезонних налаштувань, підтримкою температури в будинку, економних режимів, керуванням підлеглим котлом, бойлером, циркуляційними насосами, контролем температур у двох опалювальних контурах, є найбільш досконалою та передовою. Інверторне керування роботою компресора, вентилятора, насосів, дає можливість максимальної економії енергоспоживання.
Автономний та енергоефективний будинок з тепловим насосом

 

Висновки

При впровадженні повнофункціональної системи опалення/кондиціонування та ГВП на базі повітряного теплового насоса в порівнянні з газовим опаленням переваги ТН незаперечні.
Навіть за умови, що ТН дорожче обладнання, за рахунок суттєвої економії на платежах, ця різниця в капітальних витратах окупається дуже швидко – за один сезон. А надалі залишається лише найкомфортніша, найекономніша за поточними витратами експлуатація теплового насоса.
Термін служби теплового насоса в кілька разів довший, ніж у газового чи іншого обладнання. Причому надійність цих агрегатів на порядок вища.
Впровадження повітряного теплового насоса для опалення приватного будинку – ідеальний вибір для економії комунальних платежів та забезпечення найкращих комфортних умов у будинку.

Інші корисні статті про системи опалення:

Теплові насоси – новий стандарт комфорту
Підбираємо тепловий насос повітря-вода ПРАВИЛЬНО
Типи теплових насосів для опалення: види, переваги та застосування

Вихід є: тепловий насос — на 100% ефективний

Тепловий насос легко встановлюється в систему теплопостачання старого або нового будинку..

Переваги встановлення теплового насосуВін один працює на опалення, охолодження та нагрівання води.

Переваги встановлення теплового насосуВикористовує альтернативні джерела енергії, на 1 кВт спожитої електроенергії видає у систему опалення 3-5 кВт тепла.

Переваги встановлення теплового насосуНе вимагає погоджень та дозволів. Це автономна, зручна в управлінні, довговічна техніка з найкращими перспективами для широкого застосування.

Оскільки ґрунтовий та водяний теплові насоси вимагають специфічних умов для встановлення та значно більших капітальних вкладень, далі мова вестиметься про найбільш популярні у світі – повітряні теплові насоси та економічні аспекти їх застосування.
Кожен реалізований енергоефективний проект, такий як, використання теплового насоса для теплопостачання будинку, передбачає підготовку щодо ефективності таких вкладень. В даному випадку передбачається техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для теплового насоса. ТЕО ґрунтується на безлічі вихідних даних за характеристиками об'єкту, кліматичним даними місця встановлення, щодо аналізу режимів роботи, ступеня автоматизації, економічним показникам та тарифним даним.
Одним із економічних показників такого обґрунтування є розрахунок терміну окупності капітальних вкладень. Про нюанси та умови опалення приватного будинку за допомогою теплового насоса обов'язково читайте тут.

Окупність теплового насосу

Коли мова заходить про те, за скільки часу людина зможе повернути свої гроші, вкладені у що-небудь, то мається на увазі, наскільки вигідно було саме вкладення. У сфері опалення все досить важко, тому що ми забезпечуємо собі комфорт і тепло, і всі системи дорого обходяться, але в такому разі можна пошукати такий варіант, який би повернув витрачені кошти шляхом зниження витрат під час використання. І коли починаєш шукати відповідне рішення, порівнюєш все: газовий котел, тепловий насос або електрокотел. Ми розберемо, окупність якої системи буде швидше та ефективніше.
Поняття окупності, у разі впровадження теплового насоса для модернізації діючої системи теплопостачання, якщо просто, можна пояснювати так:
— Є одна система — індивідуальний газовий котел, який забезпечує автономне опалення та ГВП. Є кондиціонер типу спліт-системи, який забезпечує холодом одну кімнату. Встановлено 3 спліт-системи у різних приміщеннях.
— І є економічніша передова технологія – тепловий насос, який опалюватиме/охолоджуватиме будинки і нагріватиме воду в потрібних кількостях для будинку чи квартири. Необхідно визначити, наскільки змінилася загальна вартість обладнання та початкових витрат, а також оцінити наскільки зменшились річні витрати на експлуатацію вибраних видів обладнання. І визначити, за скільки років при отриманій економії окупиться дорожче обладнання. В ідеалі порівнюються кілька пропонованих проектних рішень та вибирається найбільш економічно вигідний.
Проведемо розрахунок та з'ясуємо, який термін окупності теплового насоса в Україні
Найпростіша формула розрахунку терміну окупності при порівнянні двох варіантів така:
Формула розрахунку окупності теплового насосуПлетіння. = К2 - К1 / S1-S2, років
де Tokup., років, — термін окупності передбачуваних капітальних вкладень за рахунок економії поточних (експлуатаційних) витрат;
К1 і К2, грн., — капітальні вклади, вартість обладнання та монтажу у двох випадках;
S1 і S2, грн., – величина експлуатаційних витрат за порівнюваними проектами.
Розрахунок вартості на опалення приватного будинку

Розрахунок вартості опалення приватного будинку

Розглянемо конкретний приклад

 • Дім в 2 поверху, добре утеплений, загальною площею 150 м кв.
 • Система розведення тепла / опалення: контур 1 - тепла підлога, контур 2 - Радіатори (або фанкойли).
 • Встановлено газовий котел для опалення та гарячого водопостачання (ГВП), наприклад 24кВт, двоконтурний.
 • Система кондиціювання зі спліт-систем для 3-х приміщень будинку.
Пропонується заміна на тепловий насос «повітря-вода» спліт-систему Raymer з функціями опалення/охолодження та ГВП. Комплектується вбудованим електронагрівачем. Тобто, опалення стає повністю електричним — система моноенергетична, розраховується під тариф для електроопалення. Для ефективного кондиціювання пропонується установка 3-х фанкойлів..
Прикинемо, скільки коштує опалення середньостатистичного будинку/квартири площею 150 квадратних метрів двома технологіями: газом та тепловим насосом.

Річні витрати на опалення та нагрівання води

1. Варіант із котлом. За реальною статистикою для такого будинку при економній витраті на опалення та підігрів води на рік йде до 3500 – 3750 м3 газу. Або за тарифу 2017 року 6,879 грн за м3 газу отримуємо платежі за газ до 25 796 грн.
Система кондиціювання із споживаною потужністю 0,6 кВт, працюючи по 10 годин на добу три літні місяці, зажадає: 0,6 x 10 x 90 = 540 кВт, що буде коштувати 540 x 0,9 грн/кВт = 486 грн.
Для трьох спліт-систем відповідно потрібно витратити: 486 x 3 = 1456 грн.
Сумарні витрати на опалення сучасним газовим казаном, ГВП та кондиціювання будинку складуть:
25796 + 1456 = 27252 грн. на рік.
2. Варіант із тепловим насосом. Відповідно до досить точного програмного обчислення для підбору та розрахунку теплового насоса повітря-повітря або повітря-вода, маємо наступні розрахункові дані для дому 150 м2. Досвід реальної експлуатації підтверджує близькість розрахункових параметрів до реальних цифр.
Як заощадити на опаленні: система теплового насоса
Прогнозовані показники системи опалення будинку 150 м2 із тепловим насосом, або скільки електроенергії витрачає тепловий насос
Макс. теплопродуктивність ТН для опалення, кВт 19993,59
Макс. споживана потужність ТН під час роботи на опалення, кВт 7283,18
Прогнозовані показники навантажень ТН за системою ГВП
Макс. теплопродуктивність ТН для ГВП, кВт 2133,46
Макс. споживана потужність ТН під час роботи на ГВП, кВт 866,12
Потреба роботи вбудованого електронагрівача при пікових навантаженнях, згідно з розрахунком, при покритті ТН 80% всіх навантажень, за рік, 345 кВт.

Експлуатаційні витрати під час використання ТН (прогнозовані)

Сумарне енергоспоживання теплового насосу Raymer:
7283 + 866 + 345 = 8495 кВт (х0,9 грн/кВт.= 7644 грн. на рік)
*Враховано тариф для електроопалення. Вартість кіловату електроенергії на період 2017р.. при витраті до 3000 кВт∙годину на місяць прийнято 0,9 грн/кВт.
Річні витрати на систему опалення: в порівнянні - тепловий насос
!!! Не забудемо: Тепловий насос у комплекті із встановленими фанкойлами працює один на опалення, нагрівання води та кондиціювання.

Економічний розрахунок теплового насоса для впровадження систем опалення, кондиціювання та гарячого водопостачання (ГВП)

 1. Орієнтовно вартість котельні з газовим котлом 24 кВт (котел, обв'язування, розведення, танк, лічильник, встановлення) складає біля 1000 євро. Система кондиціювання повітря (одна спліт-система) для такого будинку коштуватиме близько 800 євро. Сумарно з облаштуванням котельні, проектними роботами, підключенням до мережі газопроводу та монтажними роботами – 6100 євро.
 2. Приблизна вартість теплового насоса Raymer з додатковою системою фанкойлів, монтажними роботами та підключенням до електромережі — 6650 євро.
Розрахунок терміну окупності
 1. Зростання капіталовкладень складає: K2-K1 = 6650 – 6100 = 550 євро (або близько 16500 грн.)
 2. Зниження експлуатаційних витрат становить: S1-S2 = 27252 – 7644 = 19608 грн.
 3. Термін окупності Токуп. = 16500 / 19608 = 0,84 року!
Ефективність теплового насоса "повітря-вода" визначається коефіцієнтом перетворення енергії COP. Чим він вищий, тим ефективніше та продуктивніше працює тепловий насос. H-r, для теплових насосів Raymer коефіцієнт ефективності по теплу досягає 4,8; Найбільш ефективно — з меншими енерговитратами, ТН працює з низькотемпературними системами теплої підлоги, стін або фанкойлами. Найменша кількість енергії потрібна ТН для опалення добре утепленого будинку, з меншими тепловтратами.

Зручність використання теплового насосу

Теплові насоси — найуніверсальніше, багатофункціональне та енергоефективне обладнання для теплопостачання будинку, квартири, офісу або комерційного об'єкту.
Інтелектуальна система управління з тижневим чи добовим програмуванням, автоматичним перемиканням сезонних налаштувань, підтримкою температури в будинку, економних режимів, керуванням підлеглим котлом, бойлером, циркуляційними насосами, контролем температур у двох опалювальних контурах, є найбільш досконалою та передовою. Інверторне керування роботою компресора, вентилятора, насосів, дає можливість максимальної економії енергоспоживання.
Автономний та енергоефективний будинок з тепловим насосом

Висновки

При впровадженні повнофункціональної системи опалення/кондиціонування та ГВП на базі повітряного теплового насоса в порівнянні з газовим опаленням переваги ТН незаперечні.
Навіть за умови, що ТН дорожче обладнання, за рахунок суттєвої економії на платежах, ця різниця в капітальних витратах окупається дуже швидко – за один сезон. А надалі залишається лише найкомфортніша, найекономніша за поточними витратами експлуатація теплового насоса.
Термін служби теплового насоса в кілька разів довший, ніж у газового чи іншого обладнання. Причому надійність цих агрегатів на порядок вища.
Впровадження повітряного теплового насоса для опалення приватного будинку – ідеальний вибір для економії комунальних платежів та забезпечення найкращих комфортних умов у будинку.

Чому ми?

Непередбачених обставин та неврахованих складнощів.

Ми візьмемо на себе всі турботи на будь-якому етапі реалізації.

Регулярно проходять тренінги та переймають передовий досвід реалізації проектів.

Тут ви, напевно, зможете вибрати потрібне кліматичне обладнання.

Клієнти – наш рецепт ефективної співпраці.

Виробництва, дозволять дотримати ваші інтереси та вигоди.